طراحی سایت موزه

طراحی سایت موزه

طراحی سایت موزه

0   نظر

طراحی سایت موزه

طراحی سایت موزه به عنوان یکی از جدیدترین و مدرن ترین ابزار لازم برای معرفی امکانات موزه های امروزی به حساب می آید، طراحی وب سایت موزه می تواند در فراهم کردن تمایل کاربران برای مراجعه حضوری برای دیدن آثار تاریخی بسیار تاثیر داشته باشد. در موزه ها مجموعه ای از آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی در معرض دید مخاطبان قرار گرفته که طراحی سایت و نمایش برخی از مشخصات آن ها از طریق وب سایت می تواند در جذب گردشگران برای مشاهده آن ها بسیار تاثیر داشته باشد.

طراحی سایت موزه به واسطه شرایط ویژه ای که برای کاربران جهت مشاهده آثار تاریخی فراهم می کند، تجربه بی نظیری را برای آن ها ایجاد نموده و به رشد صنعت گردشگری کمک فراوانی می نماید. طبیعتا داشتن اطلاعات کافی قبل از مراجعه حضوری به موزه ها و مکان های تاریخی می تواند تجربه بهتری را برای شما از حضور در مجموعه تاریخی رقم زند، به عنوان مثال اگر شما در مورد موزه ای خاص و تجهیزات و ابزار موجود در آن اطلاعاتی داشته باشید، سریعا برای دیدن آن ابزار و وسایل خاص به مکان های مورد نظر مراجعه خواهید کرد.

بسیاری از موزه های معروف دنیا اقدام به نمایش آنلاین آثار تاریخی نیز می نمایند که رضایت کاربران را در مراجعه به وب سایت موزه ها فراهم می کند، موزه های معروف دنیا نظیر موزه لوور، موزه شیکاگو، آکروپولیس، موزه مادام توسو، شانگهای، آمستردام و ... همگی از وب سایت های مدرن برای ارائه خدمات به بازدید کنندگان استفاده می کنند. موزه معرف تاریخ و پیشینه یک ملت و کشور بوده و افراد برای شناخت پیشینه ی ملت ها باید به آثار باستانی آن ها توجه نمایند، طراحی سایت موزه می تواند در شناخت این پیشینه افراد را یاری دهد. مجموعه وب و سئو اقدام به طراحی سایت برای انواع موزه ها متناسب با نوع فعالیت آن ها می نماید.

طراحی وب سایت موزه

طراحی وب سایت موزه بایستی متناسب با نوع فعالیت آن موزه صورت گیرد، به عنوان مثال موزه ها در حوزه های مختلفی فعالیت نموده که داشتن طرح های خاص و ویژه متناسب با نوع فعالیت موزه در طراحی سایت می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد. موزه ها در حوزه های مختلف نظیر باستان شناسی، مردم شناسی، اقوام، موزه ها در فضای باز، تاریخ طبیعی، نام آوران، سکه شناسی، حشره شناسی، موزه های سلاح، تمبرشناسی، کاخ موزه و ... فعالیت می کنند که طراحی سایت متناسب با این حوزه های فعالیت در اثر بخشی بیشتر تاثیر فراوان دارد.

وب و سئو - طراحی سایت موزه

طراحی سایت کمک فراوانی در شناخت فرهنگ و پیشینه یک ملت می نماید، اگر طراحی سایت برای موزه های مختلف به خوبی انجام شده باشد، افراد تمایل به مراجعه حضوری برای مشاهده موزه ها و امکانات آن ها پیدا می کنند. طراحی وب سایت موزه، درآمد های موزه ها را به صورت مستقیم و غیر مستقیم افزایش می دهد، بنابراین اگر در موزه ها مسئولیتی دارید، برای رشد و رونق مجموعه خود و افزایش تعداد مراجعه کنندگان حضوری به موزه برای مشاهده آثار آن، اقدام به سفارش طراحی سایت در مجموعه معتبر نمایید.

طراحی سایت موزه چند زبانه

موزه ها مخاطبین و علاقه مندان بین المللی دارند، از این رو فراهم کردن شرایط مناسب برای کاربران در سراسر جهان جهت مشاهده و استفاده آسوده از خدمات وب سایت موزه از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل عمده وب سایت های طراحی شده برای موزه های مختلف به صورت چند زبانه صورت می گیرد. این امر می تواند در جذب مخاطبان در سراسر جهان تاثیر بالایی داشته و به جذب گردشگران و توریست های خارجی کمک فراوانی می نماید. انتخاب تعداد زبان های خارجی که برای طراحی سایت موزه لازم است بنا به درخواست کارفرما صورت می گیرد.

طراحی سایت موزه به صورت دو یا چند زبانه نیازمند شناخت کافی از زبان های خارجی مورد استفاده می باشد، به همین دلیل معمولا تیم های حرفه ای طراحی سایت برای چند زبانه کردن وب سایت از مترجم حرفه ای استفاده می کنند. تقریبا تمامی وب سایت های طراحی شده برای موزه ها با حوزه فعالیت مختلف به صورت چند زبانه طراحی و پیاده سازی می گردند.

ساخت وب سایت موزه و فراهم کردن تور مجازی

یکی از امکانات خاص و ویژه که امروزه در طراحی سایت حرفه ای به آن توجه فراوانی می شود، قابلیت تور مجازی یا تصویر 360 درجه از فضای داخلی موزه است. این امکان شرایط بسیار مناسبی برای استفاده در وب سایت موزه دارد، کاربران با استفاده از تور مجازی درون وب سایت موزه به راحتی می توانند به قسمت های مختلف موزه در فضای سه بعدی مراجعه مجازی نموده و به هر جا که دلشان می خواهد سرک بکشند. این ویژگی یکی از امکانات مناسب درون وب سایت های موزه بوده که نیاز اصلی کاربران را برای شناسایی و آشنایی آن ها با موزه و اشیاء موجود در آن برطرف می کند.

بسیاری از افرادی که حتی قصد مراجعه حضوری برای مشاهده آثار تاریجی موجود در موزه را ندارند، تمایل به استفاده از تور مجازی و مشاهده آنلاین موزه و تجهیزات آن را دارند. فراهم کردن تصاویر با کیفیت و سه بعدی مناسب برای تور مجازی از وظایف تیم طراح سایت به حساب می آید.

رزرو آنلاین بلیط در طراحی سایت موزه

بهره گیری از امکانات آنلاین کمک فراوانی در فراهم کردن نظم و هماهنگی در وب سایت های موزه دارد، یکی از امکانات آنلاین که کاربرد ویژه ای در طراحی حرفه ای وب سایت دارد، رزرو آنلاین بلیط موزه است. فراهم کردن رزرو آنلاین برای وب سایت موزه بنا به سفارش کارفرما به صورت ویژه انجام می شود و کارفرما باید برای فراهم شدن این امکان به تیم طراح سایت سفارش تخصصی دهد. رزرو آنلاین بلیط برای مدیران موزه جهت برقراری نظم و ایجاد هماهنگی های لازم بسیار مفید است. از طرف دیگر کاربران و مراجعه کنندگان می توانند براحتی با این امکان زمان مناسب را برای مراجعه به موزه انتخاب نمایند، این امر برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی ها در برخی از زمان های خاص نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. همچنین امکان تعیین و سفارش بازدید های گروهی نیز در رزرو آنلاین فراهم است، برای فراهم کردن رزرو آنلاین برای بازدید گروهی نیز تیم طراح سایت باید همه ی موارد را در نظر بگیرد.

وب و سئو - طراحی سایت موزه

نحوه طراحی رزرو آنلاین باید به سبکی باشد که همه ی کاربران بتوانند براحتی از آن استفاده کرده و تاریخ و زمان مناسب را برای مراجعه حضوری به سادگی انتخاب کنند. تیم طراح سایت باید با در نظر گرفتن همه ی شرایط فوق، از طرحی زیبا و کاربر پسند برای ایجاد و فراهم کردن رزرو آنلاین بلیط بهره گیرد.

مزایای طراحی سایت موزه

طراحی سایت برای موزه دارای مزایای فروانی بوده و لازمه شناخته شدن و معرفی موزه برای افراد در سراسر جهان، طراحی سایت است. برخی از مزایای طراحی سایت برای موزه ها به شرح زیر می باشد:

معرفی و شناخت موزه به افراد در سراسر جهان، وب سایت برای استفاده، محدودیت های جغرافیایی نداشته و افراد در سراسر جهان می توانند از امکانات آن بهره مند شوند. این امر در رشد مراجعه کنندگان و گردشگران خارجی برای مشاهده و استفاده از خدمات موزه ها بسیار تاثیر دارد.

بازدید از وب سایت موزه محدودیت های زمانی ندارد، شما در هر ساعتی از شبانه روز می توانید به وب سایت موزه مراجعه نموده و اقدام به مشاهده آثار و استفاده از خدمات وب سایت های آنلاین موزه نمایید. این در حالی است که در مراجعه حضوری محدودیت های زمانی وجود دارد.

افزایش مراجعه کنندگان به موزه، با شناخته تر شدن موزه و امکانات آن، افراد بیشتری برای مراجعه به آن اقدام می کنند. جذب گردشگران خارجی نیز از طریق وب سایت به این امر کمک فراوانی می نماید. با استفاده از وب سایت های موزه می توان برگزار کنندگان تور های مختلف داخلی یا خارجی را برای استفاده و مشاهده موزه ها ترغیب نمود.

فراهم شدن ارتباط دو سویه بین کاربران سایت موزه و مدیران آن، این امر در بررسی بازخوردهای گردشگران و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده به آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین طراحی وب سایت موزه می تواند در ارائه خدمات بهتر به گردشگران کمک فراوانی نماید.

کمک به فرهنگ سازی و آشنایی بازدید کنندگان به تاریخ و تمدن یک کشور و ملت، شاید وب سایت موزه منجر به مراجعه حضوری کاربران نشود، اما وب سایت می تواند در شناسایی و معرفی فرهنگ ها و تمدن ها بسیار تاثیر داشته باشد.

کمک به درآمدزایی موزه ها از طریق وب سایت موزه می توان بسیاری از محصولات فرهنگی و کالاهای صنایع دستی و هنری را به فروش رساند.

...

طراحی حرفه ای وب سایت می تواند شرایط و مزایای مناسب را برای موزه ها فراهم آورد. استفاده از خدمات تیمی حرفه ای در این زمینه بسیار راهگشا است.

امکانات وب سایت موزه

برای طراحی سایت موزه می توان مجموعه ای از امکانات درخواستی کارفرما را طراحی و پیاده سازی نمود، برخی از مهم ترین امکانات لازم برای سایت های موزه به شرح زیر می باشند:

معرفی موزه، موزه ها در حوزه های مختلف بایستی به شکل مناسبی برای کاربران معرفی گردند، بسیاری از اطلاعات عمومی موزه نظیر تاریخچه، موضوع موزه، ابزار و اشیاء موجود در موزه، مختصات جغرافیایی و .. باید به شکل مناسب در وب سایت موزه معرفی گردند. استفاده از تصاویر با کیفیت می تواند در این امر بسیار کمک کننده باشد.

امکان رزرو آنلاین بلیط برای مراجعه حضوری افراد یا بازدید گروهی

تور مجازی موزه، تصویری واقعی را از ملاحظه و حضور در فضای موزه برای کاربران فراهم می کند.

فروش محصولات فرهنگی نظیر لباس های قومی و محلی، صنایع دستی و سنتی و ... از طریق وب سایت قابل انجام است. برای فراهم کردن این امکان باید شرایط وب سایت های فروشگاهی و ایجاد درگاه های پرداخت آنلاین فراهم گردد.

مقالات و وبلاگ، در این قسمت می توان بسیاری از مطالب فرهنگی و علمی در مورد تاریخ و پیشینه قومیت ها منتشر نمود، بخش مقالات یا وبلاگ موزه در جذب کاربران مشتاق به مسائل فرهنگی بسیار تاثیر دارد.

اخبار، رویدادها، همایش ها و ... ، در این قسمت می توان آخرین اطلاعات و برنامه ها و خبرهای جاری موزه یا مطالب روز در حوزه تاریخی، هنری و فرهنگی را منتشر نمود.

پیشنهادات و انتقادات، این بخش در شناسایی نقاط ضعف و قوت موزه ها در ارائه خدمات بسیار تاثیر دارد. کاربران باید به صورت مستقیم بتوانند نقدهای خود را از عملکرد موزه در ارائه خدمات به مسئولان آن انتقال دهند.

اطلاعات تماس نظیر آدرس دقیق موزه، نمایش مکان موزه روی نقشه گوگل، نقشه ی کلی موزه نظیر نمایش قسمت ها و بخش های مختلف موزه و ... به خوبی برای کاربران آورده شود.

و بسیاری از امکانات دیگر که بنا به سفارش کارفرما باید تیم طراح سایت در وب سایت موزه پیاده سازی نماید. امکانات تعبیه شده در وب سایت موزه ها باید در جهت رفع نیازهای کاربران باشد.

طراحی سایت موزه چه ویژگی های باید داشته باشد؟

وب سایت طراحی شده برای موزه ها باید شرایط مناسب برای استفاده بازدید کنندگان را فراهم نماید، شرایط فنی و محتوایی لازم برای این سایت ها باید توسط تیم طراح سایت تهیه و بارگذاری گردد، برخی از شرایط مهم برای سایت های موزه به شرح زیر است:

تولید محتوای مناسب، محتوای متنی، تصویری، صوت و فیلم تهیه شده برای سایت های موزه باید دقیق و مبتنی بر منابع موثق باشد. استفاده از تصاویر با کیفیت می تواند در جذب نظر کاربران بسیار تاثیر داشته باشد. معمولا تیم های برتر طراحی سایت از تولید کننده محتوای حرفه ای برای انواع وب سایت بهره می گیرند.

طراحی سایت موبایل فرندلی باشد، وب سایت طراحی شده برای موزه باید در سایزهای مختلف موبایل و انواع دستگاه بخوبی بارگذاری گردد.

سرعت لود شدن صفحات بالا باشد، وب سایت های کند عملا کارایی چندانی نداشته و کاربران در استفاده از آن ها ناراضی هستند.

امنیت وب سایت بالا باشد، رعایت نکات امنیتی و قرار دادن مناسب پروتکل های امنیتی در این امر بسیار تاثیر دارد.

با بهره گیری از خدمات مرکزی معتبر در زمینه طراحی سایت، با خیال آسوده می توانید شرایط فنی و محتوایی مناسب را برای وب سایت موزه فراهم آورید. تیم طراحی سایت وب و سئو با سابقه بیش از یک دهه در زمینه طراحی انواع سایت های فرهنگی آماده طراحی سایت با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما، تماس بگیرید
در صورت درخواست چند زبانه سازی وب سایت، به ازای هر زبان اضافه 50 درصد به قیمت پلن انتخابی اضافه می گردد.

با ما تماس بگیرید

ما را به اشتراک بگذارید

  1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

   1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

    تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  2. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  نوشتن نظر

واتساپ