دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

0   نظر

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شاید برای شمایی که تازه می خواهید وارد بازار کسب و کار شوید، این سوال برایتان پیش آمده باشد که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ در واقع متخصصان بازاریابی می ‌توانند از دیجیتال مارکتنیگ برای انتقال پیام‌ های تبلیغاتی و سنجش تأثیر آن در جذب مشتری استفاده کنند. دیجیتال مارکتینگ به پلتفرم های بازاریابی آنلاین اطلاق می شود که در رایانه، تلفن، تبلت یا دستگاه های دیگر ظاهر می شوند که می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله ویدیوی آنلاین، تبلیغات نمایشی، بازاریابی موتورهای جستجو، تبلیغات اجتماعی و پست های رسانه های اجتماعی.

بازاریابی دیجیتال اغلب با "بازاریابی سنتی" مانند تبلیغات مجلات، بیلبوردها و پیامک های مستقیم مقایسه می شود. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که با مشتریان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید. مهمتر از آن، به آنها اجازه می دهد با شما ارتباط برقرار کنند.

مفهوم دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین نیز می گویند، ترویج برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتال است. این نه تنها شامل ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک روش بازاریابی است.

جالب است بدانید، به طور متوسط 89 درصد از مردم در سطح جهان روزانه آنلاین می شوند و 31 درصد آن ها تقریباً دائماً آنلاین هستند. به عنوان یک بازاریاب، مهم است که از دنیای دیجیتال با حضور تبلیغات آنلاین، با ایجاد یک نام تجاری، ارائه یک تجربه عالی برای مشتریان بالقوه به همراه استراتژی های مختلف استفاده کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می دهد از نرم افزارهای دیجیتالی مختلف مانند رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی ایمیلی استفاده کنید تا با مشتریان فعلی و افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات شما ارتباط برقرار کنید. در نتیجه، می‌ توانید یک نام تجاری بسازید، یک تجربه عالی برای مشتری ارائه دهید، مشتریان بالقوه را جذب کنید و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

دیجیتال مارکتینگ چیست

اهمیت تبلیغات در رسانه های اجتماعی

زمانی که مخاطبان هدف شما آخرین پست شما را در فضای مجازی می بینند و آن را لایک می کنند و درباره آن نظر می دهند یا آن را به اشتراک می گذارند بسیار برای کسب و کار شما مهم و مفید است. زیرا این به معنای سر و صدای بیشتری محصول یا خدمات شما است.

چرا دیجیتال مارکتنیگ مهم است؟

هر نوع بازاریابی می تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک کند. با این حال، دیجیتال مارکتنیگ به دلیل دسترسی به نرم افزارهای دیجیتالی اهمیت فزاینده ‌ای پیدا کرده است.

از رسانه های اجتماعی گرفته تا پیام های متنی، راه های زیادی برای استفاده از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ به منظور برقراری ارتباط با مخاطبان هدف وجود دارد. علاوه بر این، بازاریابی دیجیتال دارای حداقل هزینه های اولیه است و آن را به یک تکنیک بازاریابی مقرون به صرفه برای مشاغل کوچک تبدیل می کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

انواع مختلف روش های دیجیتال مارکتینگ

به تعداد روش های تعامل با استفاده از رسانه های دیجیتال، تخصص های زیادی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد. در اینجا چند نمونه کلیدی از انواع تاکتیک های بازاریابی دیجیتال آورده شده است.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو، از نظر فنی یک ابزار بازاریابی است. سئو یک دانش تخصصی است زیرا برای دستیابی به بالاترین رتبه ممکن در صفحات نتایج موتور سرچ (SERP) نیاز دارد که در مورد عوامل مؤثر تحقیق و سنجش کنید.

امروزه مهمترین عناصری که در هنگام بهینه سازی یک صفحه وب برای موتورهای جستجو باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

کیفیت محتوا

سطح تعامل کاربر

سازگاری با موبایل

تعداد و کیفیت لینک های ورودی

علاوه بر عناصر بالا، شما نیاز به بهینه سازی سئوی فنی دارید که تمام اجزای پشتیبان سایت شما هستند. این شامل ساختار URL، زمان بارگذاری، و لینک های داخلی و خارجی می شود. بهبود سئوی فنی شما می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا سایت شما را بهتر هدایت کنند و بخزند.

در نهایت، هدف این است که در صفحه اول صفحه نتایج یک موتور جستجو قرار بگیرید. این تضمین می کند که کسانی که به دنبال یک جستجوی خاص مرتبط با نام تجاری شما هستند می توانند به راحتی محصولات یا خدمات شما را پیدا کنند. در حالی که موتورهای جستجوی زیادی وجود دارد، بازاریابان دیجیتال اغلب بر روی گوگل تمرکز می کنند.

در سئو، هیچ قانون ثابتی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو وجود ندارد. گوگل و سایر موتورهای جستجو تقریباً دائماً الگوریتم های خود را تغییر می دهند، بنابراین پیش بینی دقیق غیرممکن است. کاری که می توانید انجام دهید این است که عملکرد صفحه خود را زیر نظر داشته باشید و بر اساس آن استراتژی خود را اصلاح کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست

بازاریابی محتوا

همانطور که گفته شد، کیفیت محتوای شما جزء کلیدی یک صفحه بهینه شده است. در نتیجه، سئو یک عامل اصلی در بازاریابی محتوا است، استراتژی مبتنی بر توزیع محتوای مرتبط و ارزشمند برای مخاطبان هدف.

مانند هر استراتژی بازاریابی، هدف بازاریابی محتوا جذب دنبال کننده هایی است که در نهایت به مشتریان تبدیل می شوند. اما این کار را متفاوت از تبلیغات سنتی انجام می دهد. زیرا خدمات را به صورت رایگان در قالب مطالب نوشتاری ارائه می دهد، مانند:

پست های وبلاگ

کتاب های الکترونیکی

خبرنامه ها

رونوشت های تصویری یا صوتی

مقالات معتبر

اینفوگرافیک

بازاریابی محتوا مهم است و آمارهای زیادی برای اثبات آن وجود دارد:

84 درصد از دنبال کنندگان از شرکت ‌ها انتظار دارند که محتوای سرگرم ‌کننده و مفیدی تولید کنند.

62 درصد از شرکت ها حداقل 5000 کارمند دارند روزانه محتوا تولید می کنند.

92 درصد از بازاریابان معتقدند که شرکت آنها برای محتوا به عنوان یک دارایی مهم ارزش قائل است.

به همان اندازه که بازاریابی محتوا موثر است، می تواند مشکل ساز باشد. نویسندگان بازاریابی محتوا باید بتوانند در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنند و در عین حال افرادی را که مطالب را می‌ خوانند، به اشتراک می ‌گذارند و تعامل بیشتری با برند دارند، درگیر کنند. زمانی که محتوا مرتبط باشد، می تواند روابط قوی را بین شرکت و مردم ایجاد کند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی به معنای هدایت ترافیک و آگاهی از برند با درگیر کردن افراد در بحث های آنلاین است. می ‌توانید از بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی برای برجسته کردن برند، محصولات، خدمات، فرهنگ و موارد دیگر استفاده کنید. با توجه به اینکه میلیاردها نفر وقت خود را صرف تعامل در پلتفرم های رسانه های اجتماعی می کنند، تمرکز بر بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند ارزشمند باشد.

محبوب ‌ترین پلتفرم‌های دیجیتال برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام و یوتیوب هستند. در نهایت اینکه از کدام پلتفرم های رسانه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده می کنید به اهداف و مخاطبان شما بستگی دارد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تعاملات داخلی گزینه بسیار مناسبی هستند. در واقع شما باید تصمیم بگیرید که کدام نوع تعامل برای شما بیشترین اهمیت را دارد، خواه این به معنای تعداد اشتراک ‌گذاری‌ ها، نظرات یا کلیک‌ های وب ‌سایت شما باشد.

برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی، پیروی از بهترین شیوه ها بسیار مهم است. در اینجا چند مورد از مهم ترین بهترین شیوه های بازاریابی رسانه های اجتماعی آورده شده است:

محتوای با کیفیت بالا و جذاب تولید کنید.

به نظرات و سوالات به صورت حرفه ای پاسخ دهید.

یک برنامه زمان بندی ارسال در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

در زمان مناسب پست بذارید.

ادمین های رسانه های اجتماعی را برای بازاریابی خود استخدام کنید.

مخاطبان خود را بشناسید و بدانید که در کدام برنامه های رسانه اجتماعی بیشتر فعال هستند.

بازاریابی ایمیلی

مفهوم بازاریابی ایمیلی ساده است - شما یک پیام تبلیغاتی ارسال می کنید و امیدوار هستید که مشتری احتمالی شما روی آن کلیک کند. با این حال، اجرای این فرایند بسیار پیچیده است. اول از همه، شما باید مطمئن شوید که ایمیل های شما دنبال می شوند.

بازاریابی ایمیلی به تنهایی یک تکنیک اثبات شده و موثر است زیرا 89 درصد از متخصصان و شرکت های بزرگ، ایمیل را به عنوان موثرترین تولید کننده مشتری برای برند و محصولات خود معرفی کردند.

اگر از سایر تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال مانند اتوماسیون بازاریابی استفاده کنید، که به شما امکان می ‌دهد ایمیل‌ هایتان را تقسیم‌ بندی و زمان ‌بندی کنید تا به‌ طور مؤثرتری نیازهای مشتری شما را برآورده کنند.

اگر به بازاریابی ایمیلی فکر می کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد بازاریابی ایمیلی کمک کند:

مخاطبان خود را برای ارسال ایمیل های مختلف تقسیم بندی کنید.

اطمینان حاصل کنید که متن ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه با ظاهری جذاب دیده می شوند.

هزینه مورد نیاز برای دیجیتال مارکتنیگ

شما نه تنها از طریق دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی به مخاطبان بیشتری دسترسی دارید، بلکه هزینه کمتری نیز برایتان دارد. هزینه های تبلیغات برای آگهی های روزنامه، تبلیغات تلویزیونی و دیگر فرصت های بازاریابی سنتی می تواند بالا باشد. آنها همچنین کنترل کمتری بر روی اینکه آیا مخاطبان هدف شما در وهله اول آن پیام ها را خواهند دید یا خیر به شما می دهند.

با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید تنها ۱ محتوا ایجاد کنید که تا زمانی که وبلاگ شما فعال است، بازدیدکنندگان را به سمت آن جذب کند. می‌ توانید یک کمپین بازاریابی ایمیلی ایجاد کنید که پیام‌ ها را بر اساس یک زمان ‌بندی به فهرست‌ های مشتریان هدف ارسال می ‌کند، و تغییرات آن در رابطه با زمان ‌بندی یا محتوا، در صورت نیاز، آسان است.

وقتی همه این نکات را رعایت کنید، بازاریابی دیجیتال به شما انعطاف پذیری و تماس با مشتری بیشتری برای هزینه تبلیغات را می دهد.

نتیجه گیری:

بازاریابی دیجیتال باید یکی از محورهای اصلی استراتژی بازاریابی کلی هر کسب و کاری باشد. هیچ پلتفرم و شیوه تبلیغات دیگری، مانند دیجیتال مارکتنیگ به شما اجازه ارتباط با مخطبین هدف و حفظ این رابطه را نمی دهد. هرچه بیشتر از امکانات بازاریابی دیجیتال استقبال کنید، بیشتر می توانید رشد و موفقیت شرکت خود را به همراه داشته باشید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما، تماس بگیرید
در صورت درخواست چند زبانه سازی وب سایت، به ازای هر زبان اضافه 50 درصد به قیمت پلن انتخابی اضافه می گردد.

با ما تماس بگیرید

ما را به اشتراک بگذارید

  1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

   1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

    تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  2. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  نوشتن نظر

واتساپ