طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

0   نظر

طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه برای ارائه هر چه بهتر خدمات به دانشجویان لازم است، ارائه خدمات آنلاین و آموزش های غیر حضوری از مهم ترین مزایای طراحی وب سایت دانشگاهی است. طراحی پرتال دانشگاه نیز برای انجام امور اداری و رفاهی مراکز آموزش عالی سودمند است. وب سایت دانشگاه یکی از مهم ترین ابزار ها برای معرفی دانشگاه است، بنابراین طراحی حرفه ای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در مجموعه وب و سئو خدمات طراحی سایت های دانشگاهی و ساخت انواع پرتال برای دانشگاه ها انجام می پذیرد.

طراحی سایت دانشگاهی کاربردهای فراوانی در اطلاع رسانی ها و انتشار محتوای علمی و آموزشی دارد، با این سایت ها می توان بسیاری از برنامه های آموزشی به بهترین نحو ممکن انجام داد. همانطور که دانشگاه ها به قسمت های مختلف نظیر دانشکده ها، واحد اداری، واحد آموزش، روابط عمومی و ... تقسیم می گردد، وب سایت طراحی شده برای دانشگاه نیز باید توسط همه ی این قسمت ها قابل استفاده باشد. طرح بکار گرفته شده برای وب سایت دانشگاه باید معرف فعالیت ها و حوزه های آموزشی باشد تا دانشجویان، اساتید و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه بخوبی بتوانند از آن استفاده نمایند، به همین دلیل برای طراحی وب سایت دانشگاهی از طرح های اختصاصی بیشتر استفاده می گردد.

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی، امکانات فراوانی را برای استفاده دانشجویان، اساتید و پرسنل اداری دانشگاه ها فراهم می نماید، وب سایت دانشگاه می تواند در انجام فعالیت های مختلف آموزشی و اداری به صورت آنلاین قابل استفاده باشد. به عنوان مثال قابلیتی همچون رزرو آنلاین غذا از طریق وب سایت دانشگاه کمک فراوانی به افراد برای استفاده می کند، یا در مورد ثبت نام دانشجویان در شروع ترم جدید، ثبت نام آنلاین و غیر حضوری می تواند سهولت فرایندهای ثبت نامی را در پی داشته باشد.

طراحی پرتال دانشگاهی نیز در فراهم کردن ارتباط مناسب بین اساتید و دانشجویان بسیار تاثیرگذار است، بسیاری از فرایندهای جاری نظیر انتخاب واحد، مشاهده درس های ارائه شده، دادن نمرات، ثبت اعتراضات، تاریخ امتحانات و ... قابل انجام از طریق پرتال دانشگاهی است. طراحی دقیق این قسمت و رفع خطاهای احتمالی کمک فراوانی به استفاده مناسب تر از این امکان را می دهد. با توجه به آنلاین شدن ارائه بسیاری از خدمات، طراحی پرتال دانشگاهی برای آنلاین و غیر حضوری شدن خدمات بین استاد و دانشجو از اهمیت بالاتری برخوردار است.

درطراحی وب سایت های دانشگاهی برای دانشجویان پروفایل شخصی طراحی می شود تا دانشجویان بتوانند فعالیت های مختلف را از طریق پنل کاربری شخصی پیگیری نمایند. طراحی وب سایت دانشگاهی باید با رعایت اصول طراحی و شناخت نیازهای کاربران مختلف اعم از دانشجو، استاد و پرسنل اداری باشد، به عنوان مثال درج و ثبت اطلاعات آدرس سایت در قسمت های مختلف باید به شکل مناسبی باشد تا کاربران برای پیدا کردن آدرس دچار مشکل نشوند. اخبار و اطلاعیه های دانشگاه نیز باید به شکل مناسبی درون سایت تعبیه گردند.

طراحی وب سایت دانشگاهی و ثبت نام آنلاین

یکی از مهم ترین امکاناتی که در وب سایت های دانشگاهی برای دانشجویان فراهم شده است، قابلیت ثبت نام آنلاین می باشد. در گذشته برای انتخاب واحد و ثبت نام دروس مختلف بایستی به صورت کتبی و درخواست فرم های مختلف، ثبت نام دروس گوناگون انجام می شد. این فرایندهای قدیمی باعث سختی کار برای دانشجویان و پرسنل اداری دانشگاه و حتی اساتید برای ثبت دروس مختلف می شد. این در حالی است که با فراهم شدن ثبت نام آنلاین برای دروس، بسیاری از این مشکلات برطرف شده است.

وب و سئو - طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

قابلیت ثبت نام علاوه بر دروس، در ثبت نام های کلی نیز فراهم است، به راحتی کاربران وب سایت دانشگاهی می توانند اطلاعات و مدارک هویتی و شناسایی، مدارک و گواهینامه های لازم را از طریق وب سایت دانشگاهی برای ثبت نام ارائه داده و نیاز به مراجعات حضوری به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

ساخت سایت دانشگاهی برای آموزش آنلاین

با توجه به اهمیت آموزش های آنلاین و غیر حضوری، طراحی وب سایت برای آموزش های آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. براحتی می توان در سایت های دانشگاهی با قرار دادن بخش آموزش های آنلاین به صورت رایگان یا در قبال دریافت هزینه، بسیاری از آموزش ها را به مخاطبان انتقال داد. برگذاری دوره های آنلاین یکی از مزایای وب سایت های دانشگاهی است که امکان دریافت مدارک و گواهینامه ها نیز در آن وجود دارد. وب سایت دانشگاهی امکان تحصیل مجازی را در نقاط مختلف جهان فراهم می نماید.

طراحی اختصاصی سایت دانشگاهی

وب سایت دانشگاه معرف آن بوده و زیبایی و جذاب بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است، نمی توان برای این سایت ها از طرح های معمولی استفاده کرد. طراحی سایت دانشگاهی با طرح اختصاصی می تواند اثر بخشی بالاتری در مخاطبان داشته باشد. منظور از طرح اختصاصی آن است که صفر تا صد پروژه طراحی سایت به صورت اختصاصی و کدنویسی کامل انجام گیرد. برای تهیه طرح مورد نیاز برای وب سایت های دانشگاهی معمولا تیم های طراحی سایت از طراح گرافیست حرفه ای برای این امر استفاده می نمایند.

طرح های بکار رفته برای وب سایت دانشگاه باید در کنار جذابیت و داشتن طرح و نقش های جذاب، حالت رسمی و اداری را برای وب سایت فراهم نمایند. طراح باید از ترکیب بندی مناسب رنگ ها و اشکال مختلف برای جذب نظر مخاطب استفاده کند. همچنین طرح وب سایت باید به سبکی باشد که کاربر بعد از استفاده از سایت دچار خستگی نشود.

وب و سئو - طراحی سایت دانشگاهی و پرتال برای دانشگاه

برای طراحی سایت دانشگاه ها می توان برای هر قسمت از دانشگاه به صورت مجزا نیز فرایند طراحی سایت انجام گیرد، به عنوان مثال برای هر یک از معاونت‌های پژوهشی و آموزشی و فرهنگی، هر دانشکده خاص، دفتر آموزش و بسیج ، برای برگزاری همایش ها و کنفرانس ها و ... می توان بخش طراحی سایت متناسب با همان حوزه را انجام داد.

مزایای وب سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی دارای مزایای فراوانی برای دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه می باشد، برخی از مهم ترین مزایای طراحی وب سایت برای دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی به شرح زیر است:

فراهم کردن ارتباط دو سویه بین دانشجویان و اساتید، از طریق وب سایت دانشجویان می توانند به صورت مستقیم با اساتید ارتباط برقرار نمایند و در هر لحظه و مکانی این ارتباط ایجاد می شود، این امر در دادن نمرات، بررسی اعتراضات و ... بسیار تاثیر گذار است.

ارائه خدمات و فعالیت های اداری و آموزشی بدون محدودیت های زمانی و مکانی، در هر زمان از شبانه روز از هر مکانی می توان خدمات مختلف آموزشی را از طریق وب سایت دریافت نمود.

معرفی هر چه بهتر ساختار دانشگاه

وب سایت دانشگاه بهترین ابزار برای اطلاع رسانی از اخبار و وقایع دانشگاه می باشد.

فراهم شدن آموزش های مجازی و آنلاین

کمک به مدیریت هر چه بهتر دانشگاه برای انجام امور اداری، آموزشی و رفاهی دانشجویان

...

با طراحی وب سایت حرفه ای می توان مزایای فوق را برای استفاده کنندگان از وب سایت های آموزشی و دانشگاهی فراهم نمود.

امکانات وب سایت دانشگاهی

بسیاری از امکانات در نظر گرفته شده برای سایت های دانشگاهی به صورت عمومی در تمامی آن ها راه اندازی می گردند، با این وجود برخی از امکانات سفارشی نیز بنا به سفارش دانشگاه ها قابلیت پیاده سازی در وب سایت را دارند. امکانات به کار گرفته شده در وب سایت های دانشگاهی و مراکز آموزشی باید در جهت رفع نیازهای دانشجویان، اساتید و پرسنل اداری دانشگاه باشد، برخی از مهم ترین امکانات در وب سایت های دانشگاهی به شرح زیر می باشند:

معرفی دانشگاه شامل هیئت امناء، تاریخچه دانشگاه، افتخارات، اهداف و برنامه های دانشگاه و ...

معرفی دانشکده ها و رشته های تحصیلی در دانشگاه

معرفی ریاست، معاونت ها و پرسنل اداری دانشگاه

معرفی اساتید و اعضای هیئت علمی

تماس با ما و راه های ارتباطی

اخبار و اطلاعیه های آموزشی دانشگاه

فراهم کردن جست و جوی پیشرفته درون سایت، با توجه به اهمیت رسیدن کاربران به نتایج مورد نظر خود، قرار دادن جست و جوی پیشرفته کمک فراوانی به کاربر می نماید.

تقویم آموزشی

عضویت دانشجویان در سایت و فراهم کردن پنل کاربری برای آن ها

انتخاب واحد و ثبت نام آنلاین

آموزش های آنلاین

سیستم رزرو آنلاین غذا

برنامه هفتگی کلاس ها

ثبت اعتراضات و شکایات

دریافت ریز نمرات

شرکت در حذف و اضافه

تحویل پروژه به صورت مجازی

وبلاگ و مقالات

تور مجازی، با استفاده از تور مجازی کاربران براحتی می توانند به صورت سه بعدی در قسمت های مختلف دانشگاه به هر جا که دلشان می خواهد سرک بکشند.

پرداخت آنلاین هزینه های مختلف

پرسش و پاسخ و تالار گفت و گو

خبرنامه، سیستم ارسال پیام کوتاه و ...

چند زبانه کردن وب سایت، با توجه به ان که وب سایت دانشگاهی به عرضه اطلاعات به صورت بین المللی می نماید.

و بسیاری دیگر از امکانات

بسیاری از امکانات وب سایت های دانشگاهی را می توان به صورت اختصاصی پیاده سازی نمود، به عنوان مثال ثبت نام برای دوره های خاص برگذار شده در دانشگاه ها، امکان دریافت مدارک دوره ها و پرداخت آنلاین هزینه ها قابلیت پیاده سازی در وب سایت دانشگاه را دارند. یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی سایت باید به بهترین نحو ممکن امکانات مورد نیاز را برای وب سایت مراکز آموزشی فراهم نماید.

رزرو آنلاین غذا در طراحی سایت دانشگاهی

یکی از کاربردی ترین امکانات در وب سایت های دانشگاهی، سیستم رزرو آنلاین غذا می باشد. در روش های قدیمی در دانشگاه ها نیاز به استفاده از برگه های کاغذی برای تهیه غذا می بود. این امر در برنامه ریزی های مربوط به سیستم تغذیه مشکلاتی را به وجود می آورد. اما با فراهم شدن امکانات آنلاین نظیر وب سایت دانشگاهی این مشکل تا حد فراوانی حل شده است. دانشجویان و پرسنل دانشگاه براحتی می توانند با رجوع به سیستم رزرو آنلاین غذا در زمان و مکان مورد نظر برای خود رزرو غذا را انجام دهند.

سیستم تهیه و رزرو آنلاین باید به صورتی طراحی گردد که تمامی نیازهای دانشجویان را برطرف نماید، به عنوان مثال امکان کنسل کردن، شارژ کارت مربوط به تغذیه، اعمال تخفیف های لازم به صورت سیستمی و ... باید در این سیستم به خوبی طراحی و پیاده سازی گردد.

هزینه طراحی سایت دانشگاهی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه های طراحی وب سایت دانشگاهی تاثیر گذار است، تکنولوژی مورد استفاده، امکانات درخواستی توسط کارفرما، دامنه و نوع هاست، طراحی گرافیکی و اختصاصی همه در تعیین قیمت نهایی وب سایت تاثیرگذار می باشند. برای طراحی سایت های دانشگاهی می توان به روش های مختلف اقدام نمود، به عنوان مثال در برخی از سایت های دانشگاهی صرفا اطلاع رسانی و درج اخبار سایت صورت می گیرد، این در حالی است که برخی از سایت های دانشگاهی اقدام به اتوماسیون فرایندهای اداری و روندهای مربوط به آموزش دانشجویان می نمایند، قطعا در هزینه و قیمت نهایی این دو نوع سایت تفاوت های چشم گیری وجود دارد.

با بهره گیری از خدمات مرکزی معتبر در زمینه طراحی سایت می توانید با کیفیت ترین امکانات و خدمات وب سایت را با قیمت مناسب دریافت نمایید.

طراحی سایت دانشگاهی در وب و سئو چه مزایایی دارد؟

شرکت وب و سئو با توجه به سفارش کارفرما اقدام به تهیه و راه اندازی انواع وب سایت های دانشگاهی می نماید، توجه به طراحی جذاب و کاربر پسند و تهیه ساختار مناسب محتوایی برای وب سایت یکی از مهم ترین اهداف مجموعه برای وب سایت های طراحی شده توسط این مرکز می باشد، برخی از مهم ترین مزیت های طراحی سایت توسط مجموعه وب و سئو به شرح زیر می باشد:

طراحی جذاب و کاربر پسند وب سایت، استفاده از طرح های منحصر به فرد برای جذب کاربران و اثر بخشی بیشتر در مخاطبان تاثیر فراوان دارد.

طراحی ریسپانسیو، با طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو، کاربر در هنگام اتصال به وب سایت شما اندازه تصاویر و فونت متن ها را به صورت مناسب مشاهده می کند. امروزه اکثر وب سایت ها به صورت ریسپانسیو طراحی شده و وب سایت های غیر ریسپانسیو دیگر جایگاهی در دنیای وب ندارند.

قیمت مناسب وب سایت

طراحی وب سایت ها با سرعت بارگذاری بالا، با سرعت بارگذاری بالای صفحات رضایت کاربران حاصل می شود.

زمان کوتاه برای طراحی و راه اندازی وب سایت

خدمات پشتیبانی فنی قوی

تهیه و بارگذاری مدیریت پیشرفته برای وب سایت دانشگاهی

امنیت بالای وب سایت با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های امنیتی

...

هزینه طراحی سایت در مجموعه وب و سئو بسیار مقرون به صرفه است، در این مجموعه بیشترین امکانات کاربردی برای وب سایت های دانشگاهی با مناسب ترین هزینه برای کارفرمایان تهیه و بارگذاری می گردند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما، تماس بگیرید
در صورت درخواست چند زبانه سازی وب سایت، به ازای هر زبان اضافه 50 درصد به قیمت پلن انتخابی اضافه می گردد.

با ما تماس بگیرید

ما را به اشتراک بگذارید

  1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

   1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

    تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  2. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  نوشتن نظر

واتساپ