الگوریتم فلوریدا 2 چیست؟

الگوریتم فلوریدا 2 چیست؟

الگوریتم فلوریدا 2 چیست؟

0   نظر

الگوریتم فلوریدا 2 چیست؟

الگوریتم فلوریدا 2 (florida 2) در سال 2019 بر روی نتایج موتور جست و جو گوگل اعمال شد. برخی این الگوریتم را بزرگترین به روز رسانی گوگل در سال 2019 می دانند. نامگذاری این الگوریتم به این صورت بوده است که brett tabke در سال 2003 در حال برگزاری کنفرانس pubcon در فلوریدا آمریکا بوده و در ویرایش دوم در سال 2019 نیز یک هفته پس از همین کنفرانس در فلوریدا به روز رسانی انجام شد.

در این الگوریتم بروزرسانی هسته گوگل در مارس 2019 انجام شد. تاثیر این الگوریتم بر ترافیک سایت ها قابل توجه بوده و برخی از وب سایت ها با افزایش ترافیک و برخی با کاهش ترافیک روبرو شدند.

Google اغلب الگوریتم خود را هر روز و گاه چند بار به روز می کند ، اما بیشتر آنها غیر قابل کشف هستند. با این حال ، فلوریدا 2 با این که بروزرسانی به حدی است که گوگل رسماً این موضوع را به عنوان یک به روزرسانی گسترده الگوریتم هسته ای اعلام کرده است.

منظور از آپدیت هسته گوگل ایجاد تغییرات در تعداد بالایی از فاکتورهای موثر بر رتبه بندی نتایج و کم و یا زیاد شدن تاثیر هر یک از این فاکتورها می باشد.

در الگوریتم فلوریدا 2 به چه مواردی بیشتر توجه می شود؟

در بررسی های به عمل آمده شواهدی از افزایش ترافیک به سمت وب سایتهایی که محتوای باکیفیت (E-A-T) و سرعت صفحه مناسب دارند ارائه می دهد، در این الگوریتم سه اصل زیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است:

محتوای مفید
کیفیت بک لینک های خارجی
فاکتور E-A-T

همواره کیفیت بک لینک و محتوای مفید در الگوریتم های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این الگوریتم نیز به اهمیت محتوای مفید و داشتن بک لینک های با کیفیت توجه فراوانی شده است. اما فاکتور E-A-T نیز از مواردی است که توجه فراوانی به آن شده است.

اما فاکتور E-A-T چیست؟

E-A-T مخفف E-A-T Expertise، Authoritativeness و Trustworthiness است. در واقع گوگل به برندها در هر حوزه توجه بیشتری می نماید و به وب سایت های برند و تولید کنندگان محتوا معتبرتر و به صورت تخصصی توجه بیشتری می نماید.

در راستای دستورالعمل های E-A-T ، توصیه می شود محتوای بی کیفیت را از وب سایت خود حذف یا بهینه کنید.

با بررسی های صورت گرفته در مورد الگوریتم فلوریدا 2 مشخص شده است که تمرکز بیشتر این الگوریتم روی سایت های پزشکی و درمانی است، زیرا مطالب ارایه شده در این وب سایت ها با سلامت افراد درگیر بوده و محتوای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

الگوریتم فلوریدا 2 چیست؟

برای بهبود سایت با وجود الگوریتم فلوریدا 2 چه کنیم؟

بعد از الگوریتم فلوریدا 2 شما می توانید راه حل هایی را برای بهبود سئو وب سایت خود در نظر بگیرید که شامل موارد زیر هستند:

معرفی نویسنده بعد از مطلب

در طراحی وب سایت خود تغییراتی را ایجاد نموده و نام، تصویر، بیوگرافی و آدرس شبکه های اجتماعی و ... را بیاورید. گرچه که بکار بردن نام نویسنده نیز در مواردی کافی است. لینک دادن به سایر مقالات و سوابق نویسنده بخصوص در وب سایت های مرجع نیز می تواند کمک فراوانی می کند.

محتوای مفید تولید کنید

موتور جست و جو همواره سعی بر این دارد که بهترین و مناسب ترین نتیجه را در معرض دید کاربران قرار دهد، از این رو بایستی محتوای با کیفیت را تولید نمایید. بایستی محتوا به ابهامات و سوالات کاربران به شکل صحیح پاسخ دهد. دقت کنید تعداد کلمات بالا هدف نمی باشد و تنها محتوای مفید برای کاربر که بتواند نیازش را برآورده سازد هدف است. چه بسا محتوای زیر هزار کلمه از محتوای هزاران کلمه ای ارزش و اعتبار بالاتری داشته باشد.

برای وب سایت خود قسمت درباره ما بسازید

وجود قسمت درباره ما در وب سایت به آن اعتبار داده و این امر برای گوگل و رتبه بندی در آن یک فاکتور محسوب می شود. هر چه این قسمت کامل تر باشد می تواند به ربات های گوگل بفهماند که وب سایت اعتبار بالاتری دارد.

وب سایت خود را به یک برند تبدیل کنید!

وب سایت های با سابقه و مطرح تبدیل به برند شده اند و کاربران به محتوای آن ها اعتماد بیشتری دارند. این امر منجر به افزایش ورود کاربران از طریق موتور جست و جو می گردد. برای برند شدن حضور در شبکه های اجتماعی کمک شایانی می نماید. همچنین خدمات سئوی محلی را بایستی به خوبی انجام داده باشید. وب سایت بایستی لوگو و نام مناسب نیز داشته باشد. تهیه محتوای یونیک نیز کمک شایانی به برند شدن شما می نماید.

تولید محتوا را به صورت تخصصی انجام دهید

توجه داشته باشید که وب سایت شما در مورد چه موضوعی بوده و محتوا را بر این اساس تولید کنید. استفاده از محتوای گوناگون و بی ربط می تواند باعث افت شما شود. به عنوان مثال فرض نمایید که محتوا در مورد دندانپزشکی بوده و آن را در دو وب سایت یکی مطالب کلی پزشکی و دیگری به صورت تخصص دندانپزشکی ارایه دهید، بدون شک محتوا در وب سایت دندانپزشکی می تواند رتبه بالاتری را برای شما در نتایج جست و جو فراهم آورد.

حتما محتوا نیاز کاربران را بر طرف کند

محتوا بایستی نیاز کاربران را برطرف نماید، اگر کاربری از طریق موتور جست و جو وارد وب سایت شما شود و به پاسخ مناسب دست پیدا نکند، این امر از چشم گوگل پنهان نمانده و می تواند باعث افت شما در نتایج موتور جست و جو شود.

وب سایت را امن سازید

امینت کاربران برای موتور جست و جو بسیار مهم است، بخصوص در مواردی که نیاز به جمع آوری اطلاعات حساس است وجود نشانگر SSL می تواند کاربران را به محتوای شما راغب کرده و اطمینان لازم را بدست آورند. بنابراین بهتر است برای وب سایت خود از گواهی SSL استفاده نمایید.

مجموعه وب و سئو در راستای توسعه و پیشرفت وب سایت های شما از آخرین اصول طراحی وب سایت و سئو و با توجه به الگوریتم های بکار رفته توسط موتور جست و جو گوگل استفاده می نماید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما، تماس بگیرید
در صورت درخواست چند زبانه سازی وب سایت، به ازای هر زبان اضافه 50 درصد به قیمت پلن انتخابی اضافه می گردد.

با ما تماس بگیرید

ما را به اشتراک بگذارید

  1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

   1. ناشناس 5 مهر ماه 1398

    تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  2. ناشناس 5 مهر ماه 1398

   تهیه نرم افزار سفارشی در وب و سئو در طی مراحلی انجام می شود. ابتدا بایستی نیازسنجی انجام شود. بر طبق نیازسنجی طراحی و تحلیل انجام شوه و پیاده سازی توسط تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام شود.

  نوشتن نظر

واتساپ